זהר ריבן

את מודאגת שהתינוק שלך לא אוכל כמו שהיית רוצה? את רוצה ללמוד איך לצלוח בשלום את המעבר למוצקים? את רוצה שבני הבית שלך יאכלו אוכל בריא ומזין אבל לא כל כך מסתדרת במטבח? את מוצפת באינפורמציה ואיסורים ובעיקר רוצה שמישהו מקצועי יעשה לך קצת סדר בראש ובצלחת המשפחתית?

בדיוק בשביל זה אני כאן.

שמי זהר, שאני אמא לשלושה קטנטנים פרטיים משלי, אני עובדת כדיאטנית תינוקות וילדים למעלה משמונה שנים, שבמהלכם פיתחתי את הקול האישי שלי כאמא, כמניקה, וכאשת מקצוע שתומכת ועוזרת לאמהות, תינוקות ילדים משפחות וצוותים חינוכים לחוות את האושר שבהזנה, האכלה ואכילה עצמאית.

תזונה, אכילה והזנה הן כולן מילים המתארות את הממשקים שנוצרים סביב האוכל בחיינו, הממשקים האלו יכולים להיות ממשקים בריאים ונכונים עבורנו או מעוותים וסבוכים שיכתיבו מערכות יחסים הרסניות עם אכילה ואוכל, והגרוע מכל עם עצמנו וגופנו. כמו בכל דבר גם את זה אנחנו למדנו מהורנו ונעביר לילדנו, וגם פה אנחנו יכולות לבחור מה נרצה להעביר לילדנו. את מוכנה לבחור?

אני עוזרת לאמהות לבסס מערכת יחסים של האכלה מיטיבה עם ילדיהן ולתמוך בתהליך הגדילה וההתפתחות של ילדן, בתהליכים שאני מלווה אני משתמשת במספר גישות שעומדות היום בבסיס הטיפול בתינוקות וילדים בגיל הרך, אני מכירה ומאמינה גדולה ביכולת הטבעית של תינוקות וילדים לווסת את כמויות האוכל שהם צורכים ולהעדיף מזונות מסויימים על פני אחרים, אני מלמדת אמהות להאכיל בהאכלה תגובתית ולתת מקום לבחירה האישית של התינוקות שלהם.