יפעת מצנר חירותי

אני ד״ר יפעת מצנר חרותי, מנחת הורים ומרצה, נשואה לערן ואימא לתמר וברק. לא תכננתי להיות מנחת הורים. בעבר הייתי עורכת דין ויועצת משפטית בשדולת הנשים וקידמתי זכויות וחוקים עבור אימהות עובדות. את התואר השני והדוקטורט למדתי באוניברסיטת ברקלי בקליפורניה וחקרתי את הקושי של אבות לשלב בין עבודה למשפחה. כשסיימתי את הדוקטורט לימדתי באוניברסיטאות ובמכללות בארץ, פרסמתי מאמרים על שילוב בין עבודה למשפחה ונהניתי מאד. 

 

את ייעודי כמנחת הורים מצאתי בעקבות השתתפות בקבוצת הורים, במהלכה הרגשתי שכאילו זז המסך ואני מצליחה לראות מה שלא ראיתי קודם. הבנתי שלילדים יש שפה שדרכה הם מנסים להעביר לנו מסרים. אם אנחנו לא מבינים את המסר, הם יצעקו אותו, יצרחו, ישתמשו בכל הכלים האפשריים שלהם כדי שנקשיב. בנוסף, האתגרים שהילדים מציבים בפנינו הם שיקוף שלנו עצמנו ויש לנו בחירה: לכעוס ולהתלונן או לפתח מודעות ולגדול. החלטתי לשנות את הגישה והשפה בבית. השינוי בדפוסי ההתנהגות וביחסים ביני לבין הילדים ובן הזוג שלי היה מידי ומרגש וגרם לי להבין שעליתי על שיטה שיכולה לסייע למשפחות רבות.

 

שיטת ״הורות אמיצ״ה״ שפיתחתי מבוססת על התפיסה לפיה הורות היא הזדמנות מצוינת לגדילה והתפתחות אישית גם שלכם וגם של ילדיכם. השיטה בנויה על 5 יסודות: 

אמפתיה, מודעות, יצירתיות, צניעות, הודיה. עבודה בהתאם לשיטה תוביל לחיזוק מערכת היחסים המשפחתית ולגידול ילדים בעלי חוסן נפשי, מצפן פנימי וביטחון עצמי. אם השינוי המרגש קרה לי ולמאות משפחות שעבדתי איתן, גם לך זה יכול לקרות!

 

בשנים האחרונות אני מלמדת ומנחה הורים בעברית ובאנגלית בקורסים אונליין; מעבירה הרצאות בארגונים ובמקומות עבודה; מפרסמת טור במאקו; מנחת פודקאסט שנקרא הורימובדים. לאחרונה יצא לאור ספרי ״הורות – קומדיה של טעויות מלאה בכוונות טובות״. אני מזמינה אתכן לאתר שלי שיש בו המון מידע וטיפים שימושיים. https://www.courageous-parenting.com/