View this post on Instagram

A post shared by דנה מצר | שינה וגמילה מחיתולים | הדרכת הורים (@dana.metzer.parenting)

תמונה של נטשה

אני רואה כשליחות וכיעוד להדריך את ההורים באשר הם, ולסייע בעזרת כלים ייחודיים ומקצועיים ליצור הורות שלווה, מכילה ומשמעותית.

נטשה ספיר

מדריכת הורים מוסמכת

אני מאמינה שיש חשיבות רבה בליווי, הדרכה ודיוק מערכות היחסים שבין ההורים לילדים כבר מהחודש הראשון בחייהם, לכן אני מתמקדת בליווי הורים מהיום הראשון ועד גיל 11. אני עוזרת להורים להתמודד עם האתגרים שבהורות מתוך מטרה להגיע להורות שלווה יותר. הורות שבה אנחנו מחזקים ומעצימים את ילדינו והופכים אותם לעצמאיים ואחראיים יותר ואת הבית לבית למקום שעוזר לכולנו ליצור זיכרונות נעימים ותחושה עוטפת ומכילה.

קצת עליי ועל הליווי שלי

כתובת הקלינקה

כפר סבא

מגיעה לטיפולים בבית באיזורים הבאים:

נגן וידאו

במה אני יכולה לעזור?

בעיות שאני מטפלת בהן

הדרכת הורים בנושאים מגוונים, כגון חוסר שיתוף פעולה, סדר יום, גמילות, גבולות, שיפור היחסים בין הורים לילדים, מריבות בין אחים ועוד.

הטיפולים שאני מציעה

הדרכות הורים בגובה העיניים ומתוך גישה מקצועית ופרקטית. אני מעבירה הרצאות בנושאים שונים במרכזים שונים, במסגרת חוגי בית ובזום.

חשוב שתדעי גם ש...

אמא לשתי בנות, נשואה ומתגוררת בכפר סבא. בשנים האחרונות מלווה משפחות ומעבירה הרצאות במגוון נושאים. בנוסף לתעודה של מדריכת הורים סיימתי קורס בנושא הפרעת קשב האיי.די.אייצ'.די שלי של לאורה וולמר. השתלמות בנושא זוגיות ומובחנות של אמתי מגד. השתלמות של הדרכת הורים למתבגרים מטעם מכללת לוינסקי מרכזה של מיכל דליות. תואר B.A מדעי החברה בהדגשת חינוך ולקויות למידה מטעם האוניברסיטה הפתוחה. בהדרות ובהרצאות אני משלבת את הידע והכלים שרכשתי לאורך השנים.

רגעים של אושר

אמהות מספרות

שאלות נפוצות

חשוב להבין שיחסי אחים, כמו כל סוג יחסים הם מזינים את עצמם מהאינטראקציה בין המעורבים ומהתגובה של הסביבה למתרחש. ריבים בין אחים הם חשובים ומעניקים לכל אחד מהם הרבה כלים ומיומנויות לחיים. הבת הוא מקום מצוין ללמוד לנהל דיאלוג, להתמקח, לריב, לעמוד על שלהם, להתחשב ולוותר כשצריך. בהדרכה עם הורים לילדים צעירים, עד גיל חמש אני ממליצה להורים לתווך את הסיטואציה, להיות שם ולעזור להם לפרש ולהבין אותה נכון. חשוב שנקפיד לשמור על גבולות גם בזמן ריב. לא לאפשר אלימות פיזית והשפלות. חשוב לשוחח עימם על גבולות הבית. מה ניתן לומר אצלכם בבית ומה לא. והכי חשוב לא להתערב. אם לא הייתם נוכחים בחדר אל תתערבו ואל תתפסו צד! כמובן שיש עוד כלים רבים שבהם נשתמש כדי לנהל את הריב נכון על מנת שהריבים של הילדים יפחתו ותהיה אווירה נעימה יותר בבית.

הקפידו על תכנון מראש: תכננו את היום שלכם בצורה כזאת שאתם מסיימים את הפעילויות חוץ עם הילדים עד השעה 18:00, במידת הצורך אפילו לפני. אמצו לכם טקסי השכבה קבועים: טקסי השכבה מקנים לילדים רוגע, תחושה של שליטה במצב כי הם יודעים מה מצפה להם, בזכות זה הם מרגישים שהם יכולים להרפות ולהכין את הגוף לשינה. מומלץ על משחק רגוע משותף באווירה טובה, הקראת סיפור לפני השינה הופכים לזמן איכות אמיתי, מחזקים את הקשר, מאפשרים לילדים להרגיש מוגנים, שייכים, אהובים וכל אלו כמובן עוזרים להם להירדם בצורה טובה יותר. הימנעות ממסכים לפני השינה: שימו לב שהילדים מכבים מסכים כשעה לפחות לפני השינה. חשיפה למסכים פוגעת מאוד בהרדמות ובאיכות השינה בעיקר אצל ילדים.

כשאנחנו רוצים לשנות איזשהו הרגל אצל ילדים חשוב מאוד שנשים לב איזה דוגמא אישית אנחנו נותנים באותו נושא כי ילדים לומדים ממעשים ולא מדיבורים. חשוב מאוד שנכין את הילדים לשינוי, נסביר איזה ערך עומד מאחורי ההחלטה שלנו, איך אכילת המתוקים פוגעת בבריאות שלנו ונשתף אותם מראש בכמות הממתקים החדשה. ניקח בחשבון ששינוי הרגל כזה או אחר לוקח זמן, לכן חשוב מאוד להתאזר בסבלנות ואורך רוח. במידה והילדים יחזרו לדרוש יותר ממתקים ממה שהגדרנו שמותר, לא נעניש, לא נכעס אלא תמיד נשתמש בתוצאות הגיוניות וטבעיות

מוזמנות ליצור איתי קשר

להיכנס לערוץ הווטסאפ שלי

או להשאיר לי פרטים בתיבה ואחזור אליכן

דברים שרק בווטסאפ עוברים

ביקורות מאומתות ע"י שבט אמהות

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

כל הזכויות שמורות לשבט אמהות | הצהרת נגישות

כל הזכויות שמורות לשבט אמהות 054-2473799  
הצהרת נגישות

דילוג לתוכן