View this post on Instagram

A post shared by דנה מצר | שינה וגמילה מחיתולים | הדרכת הורים (@dana.metzer.parenting)

טנס ללידה של 'צירים' – ללדת בפחות כאב

הפתרון המושלם לכאבי הצירים

"צירים" נולדה מתוך תשוקה גדולה לאפשר לכל יולדת הקלה משמעותית בכאבי הצירים הקשים ולאפשר חווית לידה טובה יותר. עשרות אלפי נשים כבר נהנו ממכשירי הטנס של צירים והפידבקים – מדהימים ומרגשים. "מכשיר הטנס הוא פשוט הצלה" כתבה ליטל ראובני אחרי הלידה שלה, וקורל ענבר הוסיפה: "הטנס ממש ממש עזר לכאבים ובאמת שלא סבלתי מהצירים הוא ממש הציל אותי!". בעמוד הפייסבוק והאינסטגרם אפשר לראות מאות פידבקים של נשים שמוקירות על חוויית לידה טובה וקלה יותר בזכות הטנס . לרגע זה מרגיש too good to be true אבל כשמבינים לעומק את העניין – רואים שזה לא קסם, זה פשוט מכשיר קטן עם טכנולוגיה גאונית שבאמת מצליחה להפחית את הכאב הנורא הזה.

איך זה עובד?

הטנס הינו מכשיר קטן התלוי על צוואר היולדת בזמן הצירים, ומתחבר לגב באמצעות ארבע אלקטרודות, דרכן הוא שולח פולסים חשמליים זעירים המשבשים את מסר הכאב למוח ומגבירים את הפרשת האנדורפינים (משככי הכאב הטבעיים של הגוף) וכך מפחית משמעותית את כאב הצירים! בנוסף, הטנס מאפשר ליולדת תחושת שליטה מרגיעה, מהצירים הראשונים בבית ועד סוף הלידה. בזכות תהליכים פיזיולוגיים אלו, כאבי הצירים פוחתים באופן משמעותי – מה שמאפשר ליולדת להיות פחות כאובה ויותר נינוחה!

מתי מתחילים להשתמש בטנס?
מהצירים הראשונים בבית, לאורך כל השעות בבית, באוטו, במיון יולדות, בחדר הלידה – ועד קבלת האפידורל או עד סוף הלידה למי שלא רוצה אפידורל.
לא משנה אם היולדת רוצה אפידורל או לא – אפידורל ניתן לקבל רק בפתיחה 3 בחדר הלידה (בדר"כ), ועד הנקודה הזו יכולות להיות שעות ארוכות של שלב לטנטי- צירים כואבים וארוכים, בהם הטנס הוא הכלי האפקטיבי ביותר, עוד מהצירים בבית. לכן, לא משנה אם היולדת רוצה אפידורל או לא, כל עוד היא תחווה צירים (ואינה מיועדת לקיסרי אלקטיבי) – הטנס רלוונטי אליה מאוד.

איך הכל התחיל?
רננה בר ונטלי אקשטיין, המייסדות של צירים לפני שנה וחצי, מספרות: "אחרי לידות ראשונות מאתגרות, נחשפנו בעקבות המלצה של הדולה למכשיר ה- Elle TENS והחלטנו לנסות אותו, בתקווה שיעזור לנו לעבור את כאבי הצירים בלידות השניות.
הטנס ליווה אותנו לאורך שעות ארוכות של צירים ואפשר לנו חוויות לידה מדהימות. החלטנו לעזוב הכל ולהקים את "צירים" ולעשות הכל כדי שכולן יזכו לחוות את הקסם של המכשיר.
אנו קמות בכל בוקר להודעות מיולדות שחוו לידות קלות יותר בזכות הטנס, וזה הדלק שלנו להמשיך ולעזור לכמה שיותר נשים ללדת בפחות כאב. זה לא היה קל בהתחלה, הרבה נשים היו סקפטיות וחשבו ששום דבר לא באמת יכול לעזור עם הצירים. אבל עם הזמן וככל שהתחילו יותר ויותר נשים לתת צ'אנס, ואחרי הלידה הביאו את החברות שלהן, זה הלך והתפשט עד שנהיה ממש ממוצר חובה ברשימת הלידה שיש להכין מראש".

מה מייחד את ה-TENS שלנו ממכשירים אחרים בשוק?
• פותח והותאם במיוחד ליולדות, בשונה ממכשירים אחרים המשמשים לצרכים פיזיותרפיים כלליים.
• בעל מנעד הפולסים הגבוה ביותר הניתן לוויסות ומאפשר הקלה אפקטיבית גם בשלב מתקדם של הצירים.
• בעל "כפתור הצירים" אשר מכפיל את עוצמת הפולסים עם תחילת הציר והכרחי להקלה מיידית בכאב.
• בעל מערכת אוטומטית לתזמון צירים – משך הציר וזמן המרווח בין הצירים (זמין במכשיר הטנס 2 בלבד).
• הטנס מגיע עם מערך הדרכה מושקע ומפורט בעברית, הכולל סרטון הדרכה והודעות וואטסאפ שמסבירות צעד אחר צעד איך להשתמש. בנוסף, ישנו מערך שירות וליווי אישי 24/7 כך שגם אם היולדת צריכה עזרה ברגע האמת באמצע הלילה- היא לא לבד. שימוש נכון הוא קריטי להפחתת הכאב.

יתרונות הטנס של צירים
1. הוכח ב-93% מהמקרים כמפחית את כאבי הצירים.
2. מאושר לשימוש על ידי משרד הבריאות הישראלי, אינו פולשני וללא כל תופעות לוואי.
3. מותאם לשימוש החל מהציר הראשון בבית ועד סוף הלידה או עד קבלת האפידורל.
4. מאפשר ליולדת להישאר בשליטה ולהיות פעילה ורגועה יותר.
5. פשוט וקל לתפעול.

הערכה להשכרה כוללת
מכשיר TENS, סט של 4 אלקטרודות, סוללות וסוללות ספייר, 2 כבלים לשימוש וכבל ספייר ומערך הדרכה דיגיטלי. שירות וליווי צמוד 24/7 גם ברגע האמת. שליח חזור ללא עלות אחרי הלידה לאיסוף המכשיר.

מאמר זה נכתב על ידי:

צוות שבט אמהות

מאמרים אחרונים בשבט אמהות

יולדת אחרי לידה

סדנת שבט – איך יוצרים לידה טובה?? – עדי אשכר

ידע=ביטחון ובסדנה עדי תסביר למה
טנס של צירים

טנס ללידה של 'צירים' – ללדת בפחות כאב

הפיתרון המושלם לכאבי צירים
אמא מניקה

הקלטת סדנת שבט – הכנה פרקטית להנקה – 10 דברים שכדאי לדעת על הנקה עוד לפני הלידה – אמילי מארבי

10 טיפים פרקטיים להנקה
דילוג לתוכן